Tüm HABERLER
 • Arş. Gör. Z. Emir Özer "Post-humanizm" başlıklı konferansını gerçekleştirdi

  Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi İKÇÜ Felsefe Topluluğu'nun etkinliği kapsamında üniversitemize gelen Arş. Gör. Z. Emir Özer "Post-humanizm" ​başlıklı konuşmasını 24 Mayıs 2018'de saat 15:30'da İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Dış İlişkiler Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

 • Prof. Dr. Murat Baç "Meta-felsefe: Felsefenin Kimliğine ve İkametine Dair Düşünceler" başlıklı konferansını gerçekleştirdi

  Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi İKÇÜ Felsefe Topluluğu'nun etkinliği kapsamında üniversitemize gelen Prof. Dr. Murat Baç "Meta-felsefe: Felsefenin Kimliğine ve İkametine Dair Düşünceler" başlıklı konuşmasını 30 Nisan 2018'de saat 13:30'da İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Hekim Hacı Paşa Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

 • 27 Nisan Assos Gezisi

  Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi İKÇÜ Felsefe Topluluğu'nun etkinliği kapsamında 27 Nisan 2018 tarihinde "Çanakkale Assos Gezisi" düzenlenmiştir.   Ziyaret Edilen Yerler: Çanakkale Truva Atı, Çanakkale Deniz Müzesi, Assos Antik Kenti

 • 15-17 Nisan'da gerçekleşen İstanbul Gezisi

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Felsefe Bölümü ile İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü 15-17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul’a -içerisinde İstanbul’daki dört önemli üniversitede eşgüdümlü tanıtım ve felsefe derslerinin de bulunduğu- bir teknik eğitim gezisi düzenlemiştir. Gezi kapsamında Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü, 29 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü ve Boğaziçi Üniversitesi’ne konuk olunmuş, bu bölümlerde ve yerlerde Felsefeye Giriş, Türk-İslâm Felsefesi, Modern Türk Düşünce Tarihi, Felsefenin Türkiye’de Geleceği ve Dünya Tarihi konulu dersler yapılmıştır. Prof. Dr. Hasan Bülent Gözkân, Prof. Dr. Kaan H. Ökten, Prof. Dr. Tahsin Görgün, Doç. Dr. Atakan Altınörs, Dr. Öğretim Görevlisi Aliş Sağıroğlu ve İhsan Hayri Batur’un bizzat verdikleri derslerde soru cevap süreçleriyle teknik eğitim programları zenginleştirilmiştir. Ayrıca Eyüp Camii, Pierre Loti, İstiklal Caddesi, St. Antuan Kilisesi, Taksim, Ortaköy, Büyük Çamlıca, Üsküdar Sahili ve İslami Araştırmalar Merkezi (İSAM) Kütüphanesi gezilmiş, Boğaz Turu yapılmıştır.


Toplam 4
Başa Dön